Про тренди коротенько не буває. І поки Netflix ще не зняв за цим матеріалом серіал, доведеться читати. Вважаю, варто підкреслити, що 2022-ий для українського маркетингу став визначним та пам’ятним, хоч і напрочуд важким. Про це далі в авторській інтерпретації.
Всі ж в курсі, що середньостатистична людина останнім часом витрачала близько 3 секунд на аналіз будь-якого повідомлення, картинки, меседжу, так? То можу привітати вас – вже близько 2 секунд. Тому ви як маркетолог чи як СММник маєте зробити все, щоб захопити увагу людини за ці кілька секунд часу. А як це зробити? Все лежить на поверхні. Треба знати, про що говорити зі своєю аудиторією. А для цього треба чути своїх. Такий тренд називається social listening. Просто підпишіться на своїх читачів, подивіться і почуйте, про що вони говорять у своїх соціальних мережах. Часи, коли інстаграмчик бренду підписаний лише на одну людину – на свого засновника – минули. Будьте чуйними до своєї аудиторії – чуйте її. Дивіться, що їй потрібно та що її хвилює. Це дасть вам змогу говорити однією мовою з вашими потенційними та діючими клієнтами, а це в свою чергу означає, що заволодіти їхньою увагою та утримати її за 2 секунди не стане проблемою.
Такі часи, брате й сестро! Сьогодні у двох третин міста немає світла, завтра – кудись прилетіло, післязавтра правила знову змінилися і все пішло відомою гендерною стежкою (на вибір є два варіанти). І прогнозувати щось – марна справа. Тому максимум, на що зараз здатен маркетинг – це накидати приблизний план для компанії на тиждень і щодня його коригувати, адже все змінюється щогодини. Не забувайте, що завжди можна перенести конкурс на інший день, завжди можна змінити смішний мемчик у розсилці на щось відповідне ситуації, завжди можна змінити дату запуску свого навчального курсу, якщо день приніс важкі новини чи жертви. Наразі все в Україні пульсує в одному ритмі. Варто прислухатися до нього, не втрачаючи себе. Адаптуватися під ситуації – саме у цьому основний принцип виживання і головний урок маркетингу.
Це вже всім відомий тренд, але ще не всіма використаний, а шкода – треба було б. Кожен хоче почуватися особливим. І в цілому маркетинг має всі інструменти надати своєму клієнтові такі можливості. Варто лише сегментувати свою аудиторію за певними параметрами (вік, місяць народження, замовлення певних груп товарів, чек та безліч інших варіантів) і звертатися до цієї аудиторії, використовуючи ці її особливості. Поганий приклад: “О, стара кобило, тобі у грудні 35. Пропонуємо знижки на святкування у нашому ресторані”Непоганий приклад: “Маємо генератор і старлінк! Тож є привід зустрітися з друзями, адже у вас невдовзі день народження! Пропонуємо безпечні умови та -30% знижки! Чекаємо на вас”.Також думайте про клієнта і не забувайте накладати на відео текст. Люди гортають стрічку весь час, але не завжди готові слухати стрічку. Тож попіклуйтеся про людей та здобудьте собі глядача, даючи можливість “прочитати” ваше відео, не шукаючи навушники.
Так, любі, не одним інстаграмом та фейсбуком затегані. Озирніться навкруги. Дійдіть нарешті до Тік-Току, якщо ваш бренд дозволяє вбудуватися у тренди цієї соцмережі. Про всяк випадок зазначу, що Тік-Ток давно не про танці для підлітків. Це крута соцмережа для експертного відео-матеріалу, а також для e-commerce (візьміть до уваги кейси з багатьма магазинами корейської косметики). Алгоритм Тік-Току простий – просто шукаєте цікаву для вас тему (алгебра, історія Китаю, бухгалтерія, маркетинг, фріланс, спорт тощо) і ваша стрічка одразу наповнюється потрібним для вас контентом. Це дасть вам змогу подивитися на ваших конкурентів і зрозуміти, що цікавого можете розповісти саме ви. Також у тренди входить цікава соцмережа – BeReal. Це такий застосунок, який у будь-який час дня надсилає вам повідомлення, що час показати, чим ви займаєтеся. На це у вас 2 хвилини, після того, як ви відкрили сповіщення. Ви наводите телефон на щось, що вас оточує, але не забувайте, що застосунок, також сфоткає і вас! Вийде, наприклад, фото вашого робочого столу і ліворуч зверху ваша фоточка у рушнику з бутербродом у зубах. Не забувайте про це 😉 Мені взагалі ідея дуже подобається. Просто нагадувати, що життя реальне. Подивимося, як приживеться щось без фільтрів, але рекомендую потестити. Також не забувайте про святий твітер. Він жив, живе і буде жити. В Америці це дуже політизована соцмережа. Тим не менше вона все одно залишається родоначальником багатьох трендів і тегів соцмереж. Тому не ігноруйте цю небагатослівну можливість висловитися. Тим, кому мало слів, можете користуватися тредами (я не пропустила букву Н, все ок). Треди – це пости, які можна послідовно з'єднати в одну історію. Крім іншого, звертайте увагу на нові можливості та інструменти маркетингу. Щодня щось оновлюється і з’являються сучасні й круті засоби розповісти про себе. Тому вже давно час опанувати Reels в інстаграмі та почати дружити зі штучним інтелектом. Наприклад, можете потестити сервіс copy.ai – це AI платформа, яка створює дуже ок тексти для ваших соцмереж, блогу або описи для продуктів. З нюансів – на цьому сервісі, на жаль, немає української мови, але натомість є англійська та більшість європейських мов. До 2000 слів на місяць copy.ai буде для вас безкоштовним.
Часи, коли щотижня треба було наймати дуже дорогого фотографа чи відеографа, щоб мати що красивого постнути або поставити у рекламу, теж минули. Найкращий контент-мейкер для вас – це ваші користувачі. І ваша основна мета – зробити так, щоб вони цей контент робили для вас за власним бажанням. Для цього просто даруємо клієнтам бонуси та заохочуємо отримувати їх за публікації з тегами бренду – і у підсумку отримуємо контент, до якого ви жодним чином не докладали рук і не витрачали час. Профіт! Не забуваємо, звісно, віддячувати своєму клієнтові за контент з вашим товаром або за згадку ваших послуг – це обов’язково. Так само крутий контент для вас можуть генерувати лідери думок, з якими ви співпрацюєте. Не обов’язково йти до мільйонників. Ви можете домовлятися з блогерами-тисячниками, які створюють матеріали у своїх стрічках якісно та привабливо для підписників, і матимете від них чесний відгук про ваші товари / послуги, а також нові ідеї для власного фото-, відеоконтенту.
Продовжуючи попередній пункт, раджу звернути увагу на охоплення вашого контенту. Адже усе частіше фото й відео, зняті на камеру мобільного телефону, приваблюють більше аудиторії, аніж лакшері-зйомки у дорогих студіях з безцінним декором. Це пов’язано з довірою користувачів. Контент, знятий трохи недбало, з неідеальним фоном, здається людині більш реальним, аніж вилизані у фотошопі кадри та професійно змонтовані відео. Просто потестуйте у рекламі, розсилках, у постах, що більше привертає увагу ваших клієнтів і скористайтеся висновками.
Добре, люди завжди були чутливими. Але зараз вони – суцільний оголений нерв. Тому не варто хайпувати з темою війни. Якщо ви започаткували якийсь збір, то відзвітуйтеся за нього. Якщо якийсь відсоток від продажів перераховуєте на ЗСУ, то нехай це буде щось значніше, ніж 0,1%. Або якщо й 0,1%, то й за нього треба буде теж відзвітуватися.Також як бренд / експерт пам’ятайте, що окрім вас, ваш клієнт / читач підписаний ще на безліч людей і сторінок, тож варто утриматися від транслювання непідтверджених фактів та агресивних закликів. Звісно, ви можете висловити свою національну позицію, звісно, ви маєте її підтримувати, але не копіюйте на емоціях неперевірену інформацію. Те ж саме стосується і мемчиків. А ще припиніть нарешті називати суші-сети й піци “Джавелінами з лососем”. Це, блін, про війну та смерті і на піку популярності знаходиться не більше тижня-двох, а далі виглядає втомлююче та недоречно.
Правило старе як світ, але й досі актуальне. ТЕСТУЙТЕ. Завжди тестуйте як мінімум 3 креативи на кожну пропозицію. І не забувайте, що те, що подобається вам, ой як не завжди буде подобатися вашому клієнтові. Тому якщо вам зайшов банер з вензельками, то не відкидайте й інші варіанти – дуже часто вистрілює саме той, в який ніхто не вірив.Щоб зрозуміти, чи дає результат якийсь з банерів, доведеться витратити 3-5 днів реклами. Так, за півдня не буде ясно. Ні, по 300 доларів щодня теж витрачати не треба (але як хочете – то будь ласка, ваше право).
Здорова конкуренція – це нове надбання українського великого бізнесу. І цим справді варто пишатися. Якщо конкурент (прямий, не завжди прямий, а бодай навіть і формальний) підтримує свого опонента – це дуже варте поваги. Згадаймо, як привітали у Twitter одна одну з Всесвітнім днем пошти Нова Пошта та Укрпошта.
Про чат-ботів зараз говорять всі експерти маркетингу. Їхні можливості справді надзвичайні. Тому раджу звернутися до цього каналу підтримки клієнтів. По-перше, це дасть можливість вашим менеджерам (якщо вони у вас є) витрачати менше часу на однакові запитання, адже на них відповідатиме чат-бот. По-друге, це доволі дієвий лайфхак, як не схибнутися, якщо ви у себе одненький і менеджерів у вас немає, а з клієнтами спілкуватися треба. Чат-ботів зараз можна створити у всіх месенджерах, а також у ФБ та інстаграмі. З українських платформ рекомендувала б потестити SendPulse – він дає можливість створити бота у Facebook, Telegram, Instagram, WhatsApp. Найбільш затребувані зараз є Telegram й Instagram боти. Тож що вам може дати бот?
І, звісно, завжди пам’ятаймо, що все змінюється дуже швидко (подивіться лише на рекламний кабінет Мети – пролунав нервовий смішок таргетолога). Вже завтра з’явиться новий тренд, який підкорить нас усіх. Тому просто спостерігайте та пристосовуйтесь! Усім лідів, продажів та позахмарних ROI 😄
З келихом вина та любов'ю,
Вкажіть, будь ласка, яке питання чи послуга вас зацікавили, щоб я могла швидше дати вам відповідь 💛
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності та Договором оферти.